AURORA, Norah Jones, Ludovico Einaudi ve Stromae’den Haberler
AURORA, Norah Jones, Ludovico Einaudi ve Stromae’den Haberler

AURORA, NORAH JONES, LUDOVİCO EİNAUDİ VE STROMAE’DEN HABERLER

AURORA – Giving In To The Love

Norveçli sanatçı AURORA, merakla beklenen üçüncü stüdyo albümü “The Gods We Can Touch”ın 21 Ocak 2022’de çıkacağını duyurdu. Albüm çıkışının öncesinde “Giving In To The Love” isimli bir de single paylaşan sanatçı albümle ilgili şunları söyledi:

“İnsan ve tanrılar arasındaki ruhsal geçit çok karmaşık bir şey. Doğru ellerde inanç en güzel şey olabiliyor. Besleyici ve sıcak. Beni her zaman rahatsız etmiş olan bir düşünce değersiz doğduğumuz ve kendimizi değerli kılabilmek için bizi insan yapan güçleri bastırmak zorunda olduğumuzdur. Dünyanın harikaları tarafından baştan çıkarılırken de kendi içimizde ilahi gücü bulamaz mıyız? Beden, meyve ve şarap. Bence beni Yunan tanrılarına çeken şey bu oldu. Antik dünyanın tanrıları. Mükemmel bir şekilde kusurlu. Neredeyse ulaşabileceğimiz bir şey. Tıpkı dokunabileceğimiz tanrılar gibi.”

AURORA’nın yeni albümü “The Gods We Can Touch”tan gelen yeni single olan “Giving In To The Love”ı dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://umgturkey.lnk.to/aurora-giving-in-to-the-love

 

 

Ludovico Einaudi – Luminous

Bu yıl başarıyla altından kalktığı Nomadland ve The Father film müziklerinin ardından başarılı besteci ve piyanist Ludovico Einaudi, 20 yıl aradan sonra ilk solo piyano albümü olacak olan “Underwater”ı duyurdu. Karantina zamanında dünyaya gelen “Underwater” albümü şarkı yazarlığının en saf ve dolaysız formunu deneyimleme fırsatını müzikseverlere sunuyor: yalnızca Einaudi ve piyanosu.

12 yeni besteden oluşan bu albüm başarılı sanatçının dünyaca bilinen ve sevilen müzikal tarzını eksiksizce yansıtıyor. Albümden yayımlanan ilk single “Luminous” için çok özel bir de müzik videosu çekildi. Albüm kapağında da Ludovico’nun kendi çektiği fotoğraflardan biri yer alıyor ve albümün hissiyatını çok iyi yakalıyor.

“Luminous”ı dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://umgturkey.lnk.to/ludovico-einaudi-luminous

Pandemi sırasında kaydedilen “Underwater” albümünün yapımıyla ilgili Einaudi şunları söyledi:

“Daha önce hiç olmadığı kadar kendiliğinden ve doğal gelişen bir süreç oldu. Kendimi terk etmek ve müziğin olduğu gibi akmasına imkan sağlamak bana bir özgürlük hissi verdi. Kendim ve piyanodan çıkan ses arasına bir filtre koymadım, çok saf hissettirdi. “Underwater” ismi bir metafor. Çok akışkan, dışarıdan müdahaleye kapalı bir boyutun anlatımı.”

 

Norah Jones – I Dream Of Christmas

2002 yılındaki çıkış albümü “Come Away With Me”den bu yana Norah Jones sıcak ve güven veren sesiyle dünya çapında milyonlarca insana eşlik etti. 9 GRAMMY ödüllü şarkıcı, piyanist ve söz yazarı Norah Jones ilk noel albümü “I Dream Of Christmas” ile zamansız klasikleri yorumlayarak neşe ve birlik hissini vurguluyor.

“I Dream Of Christmas”ı dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://umgturkey.lnk.to/norah-jones-i-dream-of-christmas  

Norah albümle ilgili şunları söylüyor: “Noel müziğini her zaman sevdim ancak şimdiye kadar hiç noel albümü yapma fikrine kapılmamıştım. Geçen yıl kendimi karantina sırasında rahat hissedebilmek için Pazar günleri James Brown’ın “Funky Christmas” ve Elvis’in noel albümlerini dinlerken buldum. Ocak 2021’de kendi noel albümümü kaydetmeyi düşünmeye başladım. Bana çalışması eğlenceli ve ileri bakmamı sağlayan bir şey verdi.”

 

Stromae – Santé

Stromae, büyük geri dönüşünü uzun zaman sonra yayımladığı ilk single’ı “Santé” ile yapıyor. Belçikalı sanatçı yeni şarkısıyla diğerleri partinin tadını çıkarırken çalışmak zorunda olanlara selam gönderiyor. Akılda kalıcı Güney Amerika, cumbia esintili ritmiyle, mutlu elektronik sesleriyle çalışan insanlara en içten saygılarını sunuyor.

“Santé”yi dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://umgturkey.lnk.to/stromae-sante

Sanatında usta olan şarkıcı dinleyicilerini düşünmeye ve eleştirmeye yönelten başarılı küçük taklitleri şarkı sözlerinin arasına dahice yerleştiriyor. Kelime oyunları ve ses tonu farklılıklarıyla anlattığı durumları eksiksiz bir şekilde tanımlayan Stromae hepimizi saygı ve eğlence ile daha kapsayıcı bir partiye davet ediyor.

 

UNIVERSAL MUSIC GROUP HAKKINDA

Universal Music Group olarak sanatın gücüyle kültüre yön vermek için varız. UMG; yapımcılık, edisyon, lisanslı sanatçı ürünleri ve görsel-işitsel içeriklerle ilgili faaliyetlerde bulunan geniş işletme yelpazesiyle dünyanın lider müzik şirketidir. Her müzik türünde en kapsamlı kataloğu ve şarkıları sunarak sanatçılarımızın gelişimini destekliyor, dünya çapında beğenilen ve ticari olarak başarılı müziğini üretiyor ve dağıtıyoruz. Kendini sanata, yenilikçiliğe ve girişimciliğe adayan UMG, sanatçılarına sanatsal ve ticari fırsatlar sunmak, hayranlara muhteşem deneyimler yaşatabilmek adına hizmetlerin, platformların ve iş modellerinin hız kesmeden geliştirilmesini hedefler. Universal Music Group ile ilgili daha fazla bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.universalmusic.com