02.10.2019

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU FERAT ÜNGÜR’DEN NEFİS BİR TÜRKÜ EP’Sİ

Dokunaklı sesiyle son O Ses Türkiye’nin şampiyonu olan Ferat Üngür, “Diyarbekir Bu Mudur”, “Gel Gör Aşk Beni Neyledi” ve “Zaman” türkülerini seslendirdiği 3 şarkıdan oluşan “Zaman” EP’sini Universal Müzik Türkiye etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

Yarışmayı kazandıktan sonra ilk olarak Murat Boz’la birlikte çıkardığı “Leylim Ley” ve sonrasında “Yare Gideyim” teklileri ile beğeni toplayan sanatçının “Zaman” albümünden “Diyarbekir Bu Mudur” ve “Zaman” şarkılarının Eras Müzik stüdyosunda çekilen canlı performans videoları da EP’yle birlikte yayına girdi.

“Zaman” EP’sini dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://UMGTurkey.lnk.to/FeratUngurZaman

“Diyarbekir Bu Mudur”u YouTube üzerinden izlemek için: https://youtu.be/na6Ct7F1jN4

“Zaman”ı YouTube üzerinden izlemek için: https://youtu.be/N5-89aHpdJ0

“Zaman”da yer alan şarkılar:

  1. Diyarbekir Bu Mudur
  2. Gel Gör Bu Aşk Beni Neyledi
  3. Zaman

Albümde yer alan şarkılardan söz ve müziği anonim olan “Diyarbekir Bu Mudur”un aranjmanını Ferat Üngür ve Hakan Bükülmez üstlendi.

“Gel Gör Beni Aşk Neyledi” ise bir Yunus Emre şiiriyken; söz ve müziği Erdem Ergün’e ait olan “Zaman”ın Ferat Üngür yorumunun aranjmanı yine Erdem Ergün’e ait.

Müzisyen bir ailede büyüyen ve müzikoloji eğitimi bulunan Ferat Üngür, yurt içi konserlerine ara vermeden devam ediyor. Ferat Üngür hakkında daha fazla bilgi almak için:

Instagram: https://www.instagram.com/feratungurofficial/