23.08.2019

SEVİNÇ YURDEM AKUSTİK “SEN DE Mİ LEYLA” PERFORMANSIYLA KARŞINIZDA!

Sevinç Yurdem, Ferdi Tayfur’un unutulmaz eserlerinden olan “Sen De Mi Leyla”nın akustik versiyonuyla karşınızda! Sevinç Yurdem’in, alışılagelmiş cover düzenlemelerinden çıkarıp kendine has ve güçlü yorumuyla farklı bir bakış açısı kazandırdığı “Sen de mi Leyla”yı mutlaka dinleyin!

“Sen de mi Leyla”yı dijital platformlar üzerinden dinlemek için:

https://UMGTurkey.lnk.to/SenDeMiLeylaAkustik

Pür Müzik Kayıt stüdyosunda çekilen ve Ozan Dağlı’nın yönettiği “Sen de mi Leyla” videosunu YouTube üzerinden izlemek için:

https://youtu.be/fUZish9jpVc

Söz ve müziği Ferdi Tayfur’a ait olan ‘Sen de mi Leyla’nın Sevinç Yurdem yorumunda düzenlemeler Evren Karakul’a ait.

Sevinç Yurdem Hakkında

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji bölümünden mezun olan Sevinç Yurdem, öğrencilik dönemi boyunca ayrıca D.E.Ü. şan bölümü hocası Sebahat Tekebaş’tan özel şan dersleri aldı. Aynı dönemde piyanist Ömür Gidel ile transcription, scat, caz armonisi üzerine çalışmalar yaptı ve çok geniş bir caz standartları repertuvarı hazırladı. Üniversite ile birlikte sahne çalışmalarına da başladı. Caz standartları, soul, 80’li 90’lı yılların Türkçe Pop şarkıları ve çeşitli aryalar seslendirdi. 2004 yılında ilk kez Ayla Dikmen adına verilen başarı ödülünü aldı.

Yorumculuğa orkestra şarkıcılığı ile başlayan Yurdem, birçok bağımsız tarzda projede yer aldı ve sayısız konserler verdi. İzmir Kent Orkestrası solistliği yapan sanatçı bu süre zarfında da birçok şehir, mekân ve festivalde sahne aldı, adından çokça söz ettirdi. 2012 yılında TRT 1’de yayınlanan Türkülerle Caz projesinde yer aldı. Kariyerine bir süre Londra’da devam eden sanatçı, burada da çeşitli mekanlarda sahne aldı.