19.11.2019

Universal Müzik Türkiye, VEYasin’in iş birliğiyle Kamp Records’u Hayata Geçirdi!

Universal Müzik Türkiye çatısı altında kurulan müzik yapım şirketi Kamp Records; alternatif ve ana akım ayırt etmeksizin her türden kaliteli müziği dinleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Mode XL ve Hey! Douglas projeleriyle büyük bir dinleyici kitlesine sahip olan, Türkiye’nin en önemli prodüktörlerinden biri olan VEYasin’in başında olacağı Kamp Records’un piyasaya süreceği ilk çalışmaları da VEYasin’in solo rap EP’leri ve Türk müzik piyasasında daha önce denenmemiş bir sound’la dinleyiciyle buluşacak olan genç ve yetenekli kadın vokal Martino’nun albümü olacak.

Kamp Records, Universal Music gibi global ölçekte dev bir müzik şirketi tarafından “Türk Müzik Sektörü adına yenilikçi, fırsat sağlayıcı ve heyecan verici bir hareket” olarak lanse ediliyor.

Universal Müzik Türkiye Genel Müdürü Ö. Nazan Hacıgüzeller’in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve doğru iş ortağımızı aradığımız bu projeyi Universal Müzik Türkiye çatısı altında Kamp Records markası olarak E. Yasin Vural ile hayata geçirmekten mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Ana akım ve alternatif fark etmeksizin tüm müzik türlerini ve yeni ya da ünlü ayırt etmeksizin farklı sanatçıları kucaklayarak Türkiye’nin gelişen çağdaş ve özgün müzik kültüründe farklı bir açılım yaparak güzel müzik yaratmayı, birlikte çalıştığımız sanatçıların kariyerlerine katkıda bulunmayı ve çalışmalarımızı küresel boyuta taşımayı hedefliyoruz.”

Kamp Records kurucusu ve prodüktörü VEYasin’in konuyla ilgili düşünceleri: “Uzun süredir amaçladığım bu projeyi Universal Music iş birliği ve desteğiyle gerçekleştirecek olmak oldukça heyecan ve umut verici. Türkiye'de, evrensel ve nevi şahsına münhasır müzik üreten sanatçılarla yola koyularak, yeni-iyi üzerine eserleri dinleyicilerimize sunmayı hedefliyoruz.”

İstanbul merkezli bu yeni oluşumun sanatçıları, Universal Müzik Türkiye’nin tüm ekipleri tarafından desteklenecek.

Universal Müzik Türkiye hakkında:

Müzik yapım, yayın, merchandising ve marka iş birlikleri gibi alanlarda altmıştan fazla ülkede faaliyet gösteren Universal Music Group çatısı altında bulunan şirket; Universal Music Group’un tüm markalarını, sanatçılarını ve iş kollarını UMG'nin bağlı şirketi olarak Türkiye’de temsil etmektedir. Universal Müzik Türkiye, Universal Music Group’un çatısı altındaki Ariana Grande, Billie Eilish, Demi Lovato, Drake, Eminem, Imagine Dragons, Katy Perry, Lady Gaga, Lana Del Rey, Rihanna, Selena Gomez ve Taylor Swift gibi yabancı sanatçıların yanı sıra Erol Evgin, İlhan İrem ve Gökhan Kırdar gibi usta yerli sanatçılar ve Jabbar, Can Kazaz, Hey! Douglas, Can Gox, Ceren Gündoğdu ve Kadirhan Ayter gibi popüler yerli sanatçıları da temsil etmektedir.

VEYasin hakkında:

Türk rap tarihine yaptığı projeler ve grubu Mode XL ile adını yazdıran ve son yılların en çok konuşulan projesi Hey! Douglas’ın yaratıcı VEYasin çok yönlü müzik kariyerine Kamp Records’u da ekliyor.

Söz yazarı, besteci, dj, prodüktör kimliklerine ek olarak yaptığı marka iş birlikleri ile yaratıcı kimliğini de katarak globalde ses getiren birçok ödüllü projede yer almıştır.