ALKAN DALGAKIRAN

Alkan DALGAKIRAN 1994 yılında Yalova’da doğdu. Yalova Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Bursa’ya taşınan Alkan, eğitim hayatını Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamladı. 13 yıllık bir basketbol kariyeri bulunan Alkan, üniversite eğitimine odaklanmak için basketbolu bıraktı. Bu esnada üniversitenin müzik topluluğuna kaydoldu, davul eğitimi aldı ve amatör bir grupta çalmaya başladı. Davul çalarken vokale eşlik ettiği bir sırada yeteneğinin fark edilmesiyle birlikte farklı bir gruplardan vokallik teklifi de alan Alkan’ın şarkı söyleme hayatı başlamış oldu.


ALKAN DALGAKIRAN
“Davul çalarken vokale eşlik ettiği bir sırada yeteneğinin fark edilmesiyle birlikte farklı gruplardan vokallik teklifi aldı.”
ALKAN DALGAKIRAN
ALKAN DALGAKIRAN

Trafik adlı grubuyla beş yıl boyunca Bursa, Antalya Eskişehir ve Çanakkale, Yalova gibi şehirlerde düzenli olarak sahne alan Alkan, grubun dağılmasıyla birlikte O Ses Türkiye’ye başvurdu ve yarışmaya kabul edildi.

  “O Ses Türkiye’de şampiyon oldu.”

Galeri


O Ses Türkiye’deki ilk performansıyla yarışmaya damga vuran Alkan

O Ses Türkiye’deki ilk performansıyla yarışmaya damga vuran Alkan, Seda Sayan’ın takımında şampiyonluğa kadar ulaştı. Şampiyonluk sonrası ilk single’ı olan Acil Servis cover’ı “Bebek”i ve ikinci şarkısı “Ziyan Oldum”u Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayımladı.