ANIL PİYANCI

1990 yılında İzmir’de doğan Anıl Piyancı erken yaşlarda müzik yapmaya başladı ve 2007 yılında kendi prodüksiyon stüdyosu “Yeşil Oda”yı kurdu. Pek çok genç underground sanatçının kayıtlarında prodüktör olarak rol aldı.


ANIL PİYANCI
“Yeni doğan kızının da adını taşıyan albüm “İzmir” 2021’de dinleyiciyle buluştu.”
ANIL PİYANCI
ANIL PİYANCI

İlk resmi albümü “Zaman Yok”u 2013 yılında yayımlayan sanatçı, yalnızca YouTube’a yüklediği “Bi Duman Hip Hop” isimli çalışmasıyla büyük ilgi topladı ve Türkçe hip hop / rap sahnesinde yer etti. Ezhel, DJ Artz, Patron, Grogi ve Allame gibi pek çok önemli rap sanatçısı ile iş birlikleri yaptı. 2020 yılında yayımladığı “En Büyüğü feat. Dianz”, “Aklımı Kaçırdım”, “Döndüm Durdum”, “Yürüyoruz Yana Yana feat. Emrah Karakuyu”, “Ölüm ile Yaşam feat. Cem Adrian”, “Düş” gibi önemli singlelar ile adından sıkça bahsettirdi.

  “Contra işbirliği “Sushi” çok kısa sürede yepyeni bir hip-hop hitine dönüştü.”

Galeri


Tüm streaming platformlarında milyonlarca dinlenmeye ulaşan Anıl Piyancı...

Bu single’lar ile tüm streaming platformlarında milyonlarca dinlenmeye ulaşan Anıl Piyancı için bu şarkılar yeni albümün habercisiydi. Yeni doğan kızının da adını taşıyan albüm “İzmir” 2021’de dinleyiciyle buluştu. Contra işbirliği “Sushi” çok kısa sürede yepyeni bir hip-hop hitine dönüşürken albümün en güzel sürprizlerin biri kız kardeşi Eylül Piyancı ile seslendirdiği “Söndülerse” şarkısı oldu.