GÖKHAN KIRDAR

Gökhan Kırdar Türkiye’nin Ege Bölgesindeki Aydın Şehrinde Dünyaya geldi. Babası Nevzat Bey İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunu bir resim sanatçısıydı. Annesi Müzeyyen Hanım Güzel Sanatlar Lisesi mezunuydu ve resim öğretmenliği için Aydın’a gelen babasıyla 1958 yılında evlendiler. Ablası ve ağabeyinin ardından ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelen sanatçı henüz beş yaşındayken gitar ve tuşlu enstrümanlar çalarak şarkı söylemeye ve kendi melodilerini keşfetmeye başladı.


GÖKHAN KIRDAR
“Beş yaşındayken gitar ve tuşlu enstrümanlar çalarak şarkı söylemeye ve kendi melodilerini keşfetmeye başladı.”
GÖKHAN KIRDAR
GÖKHAN KIRDAR

On beş yaşındayken ilk sözlü şarkısı olan ‘Sevgilim’i yazan sanatçı 1987′de lise öğrenimini tamamladı ve doğduğu şehirden ayrılarak ailesiyle birlikte İzmir’de yaşamaya başladı. 1993 yılının sonlarında bestelediği ‘Gece Melek ve Bizim Çocuklar’ şarkısı bir sinema filminde yayınlanan ilk çalışması oldu. Aynı yıl ilk kez ‘Bay Kamber’ televizyon dizisinin müziklerini hazırladı. Sanatçı 1994 yılında ilk albüm anlaşmasını imzaladı ve ‘Serseri Mayın’ isimli ilk stüdyo albümünü yayına sundu. Albümde yer alan ‘Yerine Sevemem’ ‘Fayton’ ‘Gözbebeğim’ ve ‘Nisan’ gibi hitleşen tüm lirik eserleri tv ve radyo kanallarında haftalarca liste başı oldu. Babasından aldığı maddi destekle gerçekleştirdiği ilk müzik video çalışmaları olan ‘Yerine Sevemem’ görsel yaklaşım anlamında o yıllar için ülkesinde öncü olma özelliklerine sahipti.

  “‘Yerine Sevemem’, ‘Fayton’, ‘Gözbebeğim’ ve ‘Nisan’ gibi hitleşen tüm lirik eserleri tv ve radyo kanallarında haftalarca liste başı oldu.”

Galeri


1999 yılında yayınlamayı ertelediği yeni albümü ‘Dem i Oz’ un yayın hazırlıklarına başladı

1999 yılında yayınlamayı ertelediği yeni albümü ‘Dem i Oz’ un yayın hazırlıklarına başladı ve 2020 yılı Ocak ayında albümü yayınladı.